Як уникнути незаконного штрафу за порушення правил карантину

Адвокат Роман Сліпенький > Cтатті > Статті > Як уникнути незаконного штрафу за порушення правил карантину

Карантинний режим передбачає певні обмеження, за порушення яких може бути накладено штраф. Що потрібно знати, щоб незаконно не заплатити чималу суму (до 34 тисяч гривень, посадовим особам – до 170 тисяч гривень)?

Пам’ятайте, що правоохоронці не завжди працюють за правилами і виконують всі вимоги при складанні протоколу. Тому, сам факт складання не означає, що буде накладено адміністративне стягнення, рішення приймає суд. Зверніть увагу на наступні моменти, щоб не платити штраф незаконно:

Протокол повинен бути складений правильно, згідно зі статтею 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Якщо в протоколі немає хоча б одного із зазначених нижче пунктів, штраф ви платити не зобов’язані:

  • місце і дата складання;
  • П.І.Б. поліцейського і особи, яка притягається до відповідальності;
  • місце, час, суть порушення;
  • згідно з яким законом настає відповідальність за дане порушення;
  • свідки, інформація про них;
  • пояснення того, хто притягується до відповідальності;
  • підтвердження роз’яснення йому прав і обов’язків;
  • підписи поліцейського, свідків і особи, яка притягається до відповідальності.

Якщо вважаєте викладені в протоколі обставини невірними, вкажіть свою незгоду. Не підписуйте, не обдумавши, це може зіграти проти вас. Наприклад, якщо погодитеся з тим, що «більше не будете порушувати карантинних вимог», суд розцінить це як згоду з залученням до адміністративної відповідальності.

Не підписуйте протокол, якщо не розумієте всіх деталей і обставин залучення до відповідальності. У вас є таке право згідно зі ст. 256 КУпАП. У цьому випадку буде легше відстояти свою позицію в суді.

Усне попередження замість штрафу цілком реально. Якщо людина залучається до відповідальності вперше, а порушення не представляє великої шкоди для суспільства, суди часто приймають рішення на користь порушника. Але зазвичай це відбувається, якщо правоохоронці неякісно опрацьовують доказову базу.

Як бачите, щоб не платити штраф за порушення карантину, потрібно добре знати свої права і усвідомлено підходити до процесу складання протоколу, якщо такий випадок все ж настав.